Doradztwo zawodowe – instytucje rynku pracy

Czas trwania studiów: 2 semestry

Całkowity koszt nauki: 3 000 zł

Celem studiów jest :

przygotowanie słuchaczy do wspierania dorosłych  w podejmowaniu decyzji zawodowo-edukacyjnych (wybór preferowanego zawodu oraz szkoły o odpowiednim profilu) w oparciu o  predyspozycje, zainteresowania, preferencje oraz  wymagania  rynku pracy. Ważnym aspektem jest zrozumienie zasad wyboru życiowej drogi zawodowej, rozwoju zawodowego  oraz poznanie psychologicznych aspektów kształtowania kariery zawodowej.

Adresaci:

Studia te są skierowane do absolwentów studiów wyższych (I stopnia lub II stopnia, jednolitych magisterskich  lub III stopnia), a w szczególności do absolwentów: psychologii, pedagogiki, socjologii i innych.

Absolwenci mogą podjąć pracę między innymi w: wojewódzkich i powiatowych urzędach pracy, agencjach pośrednictwa pracy, administracji samorządowej, organizacjach pracodawców, działach kadr  przedsiębiorstw, firmach doradczych i konsultingowych, niepubliczne instytucje rynku pracy, tj. instytucje szkoleniowe, biura pośrednictwa pracy, agencjach doradztwa personalnego, agencjach poradnictwa zawodowego.

I semestr (105 godz.)

1. Podstawy doradztwa zawodowego